Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Katalog 2018
Rozkvetlé Holandsko
ROZKVETLÉ HOLANDSKO (Květinový park Keukenhof a květinové korzo) Termín: 19. – 23.04.2018 Cena:6.150,- Kč

CHKO TŘEBOŇSKO

Termíny: 16.4.2016         Cena: 280,- Kč / osoba

 

Pěší trasa: za Chlumem u Třeboně budeme směřovat na rybníky Medenice a Svobodný. Pak se zastavíme na bývalé Nové Huti a projdeme přes bývalou Novou Ves. Přiblížíme se k říčce Dračici a budeme kolem ní klesat tajemným i romantickým údolím až do obce Františkov (obtížnost: střední, celkem 15 km).

Odjezd: v 07:30 hod. Č. Budějovice - Mariánské náměstí, návrat ve večerních hodinách

NP ŠUMAVA - K Turnerově chatě a novým vlčím výběhům na Srní

Termíny: 15.05. 2016                   Cena: 380,- Kč / osoba

Pěší trasa: z Horské Kvildy se nejprve vypravíme na Horní Antýgl nacházející se pod horou nesoucí stejný název. Pak přejdeme Hamerský potok a vystoupáme na Výhledy, málo známě místo pod Horskou Kvildou s krásným výhledem na Roklany. Dále pak budeme sestupovat až k Vydře a Turnerově chatě. Po občerstvení obrátíme náš směr proti proudu a po chvíli přejdeme přes Klostermannův most Vydru a budeme stoupat na Horní Hrádky, pod nimiž se nachází nově vybudovaný vlčí výběh a nové návštěvnické centrum (obtížnost: střední, celkem 15 km).

Odjezd: v 07:00 hod. Č. Budějovice - Mariánské náměstí, návrat ve večerních hodinách

ČESKÝ ŠTERNBERK, PRŮHONICKÝ PARK A KONOPIŠTĚ

Termín: 21.05.2016                      Cena: 690,- Kč / dosp. osoba, 640,- Kč / studenti a důchodci

Program: prohlídka hradu Č. Šternberk. Hrad si zachovává vnější gotickou podobu, ale interiéry byly raně barokní přestavbou přeměněny na zámecké. Odpoledne prohlídka Průhonického parku, který byl založen v r. 1885 a nyní má rozlohu cca 250 ha. Park cenný i dendrologicky, jako sbírka domácích a cizokrajných dřevin – okolo 1600 druhů. Výjimečná je sbírka rododendronů čítající okolo 8000 kusů ve 100 druzích a kultivarech. Průhonický park je Národní kulturní památkou a památkou UNESCO. Na cestě zpět procházka kolem zámku Konopiště.

Odjezd: v 07.30 hod - Č. Budějovice – Mariánské náměstí, stanoviště MHD, návrat ve večerních hodinách

BAROKNÍ KUKS – pro milovníky historie i léčivých bylinek

Termín: 12.06.2016                       Cena: 690,- / osoba

Program: Jedna z nejvýznamnějších barokních památek ve střední Evropě, která se otevřela veřejnosti po nákladné rekonstrukci v roce 2014. Navštívíme majestátní Hospital Kuks s kostelem Nejsvětější Trojice, uvidíme Tanec smrti, prohlédneme si sochy M. B. Brauna. V unikátní barokní lékárně se dozvíme, k čemu jsou dobrá vlčí játra nebo prášek z mumie. Ve farmaceutickém muzeu se stanete na chvíli lékárníkem a v nové bylinkové zahradě studentem farmacie. Ve sklepích můžete degustovat nejlepší česká vína. Pečlivě projdeme také areál bývalých lázní v údolí Labe a poté Betlém - přírodní galerii biblických výjevů v lese nedaleko
Kuksu.

Odjezd: v 06.00 hod. - Č. Budějovice – Mariánské náměstí, návrat ve večerních hodinách
Doporučená částka na vstupy: 200,- Kč / osoba, 140,- Kč důchodci a studenti

KŘIVOKLÁT, KONĚPRUSKÉ JESKYNĚ, KARLŠTEJN

Termín: 05.06.2016            Cena: 500,- Kč / osoba

Program: prohlídka hradu Křivoklát, Koněpruských jeskyní a hradu Karlštejn.

Odjezd: v 06:00 hod. Č. Budějovice - Mariánské náměstí, návrat ve večerních hodinách
Doporučená částka na vstupy: cca 270,- Kč

ŠUMAVA - ÚDOLÍM BLANICE A KRAJEM MISTRA JANA HUSA

Termín: 11.09.2016                   Cena: 300,- Kč / osoba 

Pěší trasa: ze zaniklé obce Cudrovice pod Bobíkem budeme klesat k řece Blanici, tu přejdeme a vystoupáme ke zřícenině hradu Hus nabízející romantické výhledy. Dále kolem Křišťanovického rybníka, přes Hlásnou Lhotu ke křížové cestě na Dobré Vodě. Sestoupíme do Záblatí a vyhlídkovou cestou přes bývalý Sedlmín se dostaneme opět k Blanici, kterou přejdeme. Vystoupáme do Zábrdí, kde navštívíme muzeum papírových betlémů. Odtud je to již nedaleko do Drslavic, kde se zastavíme u středověké tvrze pana Zdeňka Švejdy, prohlídka. Pokračovat budeme vzhůru na vyhlídku nad Škarezí a pak již sestoupáme do Vojslavic, kde nás bude čekat autobus. (obtížnost střední, celkem 15 km, trasu je možné zkrátit o 3,5 km nástupem do autobusu v Drslavicích).

Vstupné: muzeum papírových betlémů a tvrz Drslavice dobrovolné
Odjezd:
v 07:00 hod. Č. Budějovice - Mariánské náměstí, návrat ve večerních hodinách

CHKO ŠUMAVA - ÚDOLÍM VOLŠOVKY DO KUNDRATIC

Termín: 01.10.2016              Cena: 380,- Kč / osoba 

Pěší trasa: ze Staré Huti budeme směřovat na Radkov, Busil a Žežulku. To se již přiblížíme k Volšovce a následujeme její tok, až se dostaneme do přírodní rezervace Žežulka. Přes Peklo vystoupáme pod Hamižnou. Dále pokračujeme po části stejnojmenné naučné stezky až přijdeme do Kundratic k zámečku paní Elišky Haškové - Coolidge. Přes osadu Mirkov se dostaneme do nedalekého Pavlínova, kde se nachází bývalý zámek (obtížnost střední,
celkem 13 km).

Odjezd: v 07:00 hod. Č. Budějovice - Mariánské náměstí, návrat ve večerních hodinách

VALTICKO – LEDNICKÝ AREÁL

Termín: 25.09.2016                         Cena: 570,- Kč / osoba(nezahrnuje vstupné)

Program: prohlídka valtického a lednického zámku, francouzských zahrad s obřím skleníkem, minaretu a některých romantických staveb v areálu, který je zapsaný na seznamu UNESCO.

Odjezd: v 05:30 hod. Č. Budějovice - Mariánské náměstí, návrat ve večerních hodinách
Doporučená částka na vstupy cca 250,- Kč

NA LIBÍN (1093 m) A KRAJEM POD NÍM

Termín: 09.10.2016      Cena: 290,- Kč / osoba (nezahrnuje vstupné)

Pěší trasa: z parkoviště pod vrcholem vystoupáme nejprve na Libín. Pak budeme směřovat na vyhlídku Na Skalce (1025 m). Odtud již budeme klesat přes bývalé Sviňovice až do tajemného Skříněřova. Odtud budeme stoupat kolem lesního rybníčku až na rozcestí pod Rohanovským vrchem, abychom mohli naopak zase klesat k vyhlídce nad Rohanovem a i nakonec i do samotné obce (obtížnost střední: celkem 13 km).

Odjezd: v 07:30 hod. Č. Budějovice - Mariánské náměstí, návrat ve večerních hodinách

toulky historickou prahou - 1. jarní část

Termíny: 24.04. 2016                       Cena: 420,- Kč / osoba

Program: procházka historickou Prahou s odbornou průvodkyní. Trasa: Loreta, paláce Hradčanského náměstí, Pražský hrad, Petřín, Pražské Jezulátko, chrám sv.Mikuláše, Dům U dvou slunců, Valdštejnský palác, Kampa, Karlův most.

Odjezd: v 07.00 hod. - Č. Budějovice – Mariánské náměstí, návrat ve večerních hodinách

toulky historickou prahou - 2. podzimní část

Termíny: 08.10. 2016                       Cena: 420,- Kč / osoba

Program: procházka historickou Prahou s odbornou průvodkyní. Trasa: Vyšehrad, Prašná Brána, Obecní dům, historie a architektura domů v Celetné, Ungelt, Staroměstské náměstí, Karolinum, Betlémská kaple, Václavské náměstí.

Odjezd: v 07.00 hod. - Č. Budějovice – Mariánské náměstí, návrat ve večerních hodinách

toulky historickou prahou - 3. podzimní část

Termíny: 15.10. 2016                       Cena: 420,- Kč / osoba

Program: procházka historickou Prahou s odbornou průvodkyní: Trasa: Vítkov s možností návštěvy muzea a vyhlídky – Josefov - Rudolfinum – Mánesův most (historie pražských mostů)-nejužší ulička v Česku řízená semaforem – Karlův most – Betlémská kaple - Národní divadlo – chrám P. Marie Sněžné – Václavské nám.

Odjezd: v 07.00 hod. - Č. Budějovice – Mariánské náměstí, návrat ve večerních hodinách

PRAHA – LETIŠTĚ VÁCLAVA HAVLA A MUZEUM ČOKOLÁDY

Termíny: 08.10. 2016                       Cena: 799,- Kč / osoba, 590,- Kč / školní skupiny

Program: dvouhodinová exkurze v prostorách, kam se individuální turisté běžně nedostanou. Místním autobusem se budete pohybovat přímo po areálu letiště a budete očitými svědky např. přistávání a tankování letadel, jejich přípravy pro další let atd. Odpoledne návštěva muzea čokolády (Choco-Story) v centru Prahy, kde Vás kvalifikovaný průvodce provede a ukáže práci čokolatéra přímo v prostorách muzea. Individuální, krátké volno v centru Prahy. Tento výlet doporučujeme školním skupinám – velmi zajímavý, pěkný program, možnost i jiných termínů.

Odjezd: v 07.00 hod. - Č. Budějovice – Mariánské náměstí, návrat ve večerních hodinách

AQUALAND MORAVIA PASOHLÁVKY

Termíny: 23.07., 13.08.2016                   

Cena: 1.050,- Kč / osoba, 950,- Kč / student, senior 60+, 850,- Kč / dítě do 150 cm, 500,- Kč / dítě do 100 cm

Program: celkem 7 hodinový pobyt v Aqualandu Moravia, který je nejmodernějším aquaparkem s největším počtem zastřešených atrakcí v ČR. Najdete zde cca 7 bazénů, 12 tobogánů, 9 saun a 4 vířivky. K tomu kryozóna, římské lázně a restaurace. Mezi největší lákadla parku patří tobogány Propast a Boomerango, z nichž první má délku přes sto metrů. Dětem jsou určené dětské bazény a skluzavky, užijí si také v bazénu s atrakcemi, kde mají k dispozici skákadla, šplhací sítě nad vodou, bublinkovače nebo chrliče.

 Včetně vstupu do Aqualandu Moravia
Odjezd: v 07:00 hod. Č. Budějovice - Mariánské náměstí, návrat ve večerních hodinách