Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Katalog 2018
Rozkvetlé Holandsko
ROZKVETLÉ HOLANDSKO (Květinový park Keukenhof a květinové korzo) Termín: 19. – 23.04.2018 Cena:6.150,- Kč

ŘECKO / EPIRUS S VÝLETEM DO ALBÁNIE, DODONI, METEORY

 

Termíny:  23.05.-07.06., 03.06.-17.06., 14.06.-28.06.*2017    Cena:  8.590,-Kč / osoba, 6.790,-Kč / dítě do 12 let

Termíny: 20.09.- 04.10.* 2017                                               Cena: 7.990,-Kč / osoba, 6.190,-Kč / dítě do 12 let

 

Program:

1. den - odjezd z Prahy a Č. Budějovic ve večerních hodinách. Přejezd do severní Itálie.
2. - 3. den - nalodění na trajekt v Benátkách, plavba po moři do Řecka (cca 24 hodin), ubytování v letovisku Sivota s mnoha rozličnými plážemi. Pobyt u moře.
4. den, 8. den, 10. den, 12. den - pobyt u moře. Možnost různých fakultativních výletů.
5. den - výlet do Albánie: archeologický areál Butrint (UNESCO) – amfiteátr, římské lázně, bazilika, byzantské baptisterium, centrální Akropole, pevnostní zdi. Letovisko Saranda.
6. den - při okružní plavbě podél pobřeží ochutnáte řecké víno a vykoupete se u některé z ostrovních pláží.
7. den - fakultativně návštěva klášterů Meteory, postavených na vrcholcích hrubozrnných pískovců. Dopoledne prohlídka archeologického areálu Dodoni (cca 37 EUR).
9. den - fakultativní výlet do horské vesničky Kipi a Monodendri, kde jsou staré kamenné klenuté mosty a unikátní přírodní kaňon Vikos hluboký 1 000 m (cca 25 EUR).
11. den - fakultativní výlet do věštírny mrtvých Nekromanteion a k bájné řece do podsvětí Acheronu (cca 20 EUR)
13. den - fakultativně do nevšedního kláštera Kipina vestavěného přímo do skály, kamenné vesničky, procházka podél řeky Arachthos (cca 26 EUR). Nebo lodí na ostrovy Paxi – Antipaxi.
14. den - 15. den / 16. den - nalodění na trajekt, cesta po moři. Připlutí do přístavu v Benátkách, cesta autobusem do ČR. V odpoledních hodinách návrat do ČR.

S možnostmi mnoha dalších fakultativních výletů Vás seznámí průvodce.
Ubytování: přímořské letovisko Sivota (naproti ostrovu Korfu), 2 - 4lůžková studia s příslušenstvím a vybavenou kuchyňkou, balkonem nebo terasou a Wifi.
Cena zájezdu zahrnuje: dopravu autobusem, palubní lodní lístek, 10x* / 11x ubytování, výlety dle programu, služby průvodce, pojištění CK proti úpadku
Cena zájezdu nezahrnuje: cestovní pojištění, stravování, kajuta na lodi 890,-Kč / osoba / 1 cesta, fakultativní výlety, vstupné

Doporučená částka na vstupy 60 EUR.

 

BOSNA A HERCEGOVINA – ÚDOLÍ PYRAMID VE VISOKU - jedna z největších pyramid světa (220 m)

   

Termín: 05.05. - 10.05., 23.05. - 28.05., 14.09. - 19.09.2017

Cena:     5.290,- Kč / osoba

Program:

1. den - odjezd z Č. Budějovic ve večerních hodinách, přejezd do Visoka.
2. den - prohlídka podzemního labyrintu Ravne s průvodcem. 2 km od největší pyramidy světa Slunce byl objeven vstup do podzemních prostor, které jsou stále odhalovány a je zde předpoklad, že vedou pod pyramidy; v chodbách byly nalezeny keramické bloky (megality) staré více než 30 tis. let, v jejich okolí byla zjištěna harmonizující Schummannova rezonance a veliké množství negativních iontů s revitalizujícími účinky, lidé popisují zejména ústup dýchacích problémů a chronických bolestí zad, vnímaví lídé zde popisují přítomnost silných energetických míst, možnost meditace nebo ozdravného pobytu v podzemí; odpoledne výstup na vrchol pyramidy Slunce a návštěva archeologických výkopů na úpatí pyramidy.
3. den - návštěva mohyly ve Vrátnici (Tumulus) 4 km od Visoka, kopec postavený z pravidelných pískovcových bloků o váze až 20 t, geologické vrty potvrdily dutý prostor uvnitř mohyly, návštěva pyramidy Měsíce, archeologické výkopy na úpatí této pyramidy, možnost vystoupat na vrchol, odpoledne individuální ozdravný či meditační pobyt v podzemních prostorech v Ravne nebo individuální prohlídka a nákupy ve Visoku.
4. den – výlet do Mostaru (UNESCO) – stará část s výrazně orientálním rázem se rozkládá při skalnatých březích Neretvy. Významné poutní místo Medugorje, místo mariánských zjevení Vatikánem dosud neuznaných. Romantické vodopády řeky Kravice, které při vyšším stavu vody připomínají Plitvice.
5. den - Sarajevo - prohlídka kompletně opraveného města s průvodcem (muslimská, židovská, katolická a pravoslavná část), možnost návštěvy muzea Tunel Naděje, individuální program, odjezd v odpoledních či večerních hodinách.
6. den - návrat do Č. Budějovic v ranních hodinách.

Cena zájezdu zahrnuje: dopravu autobusem, 3x ubytování v hotelu v centru Sarajeva se snídaní, služby průvodce (pan Ing. Radek Thér, Ph.D.), pojištění CK
Cena zájezdu nezahrnuje: cestovní pojištění, vstup do podzemního labyrintu Ravne (cca 5 EUR), opakovaný vstup do podzemního labyrintu cca 2,50 EUR / každá další hodina, archeologické vykopávky na pyramidě Slunce 2,50 EUR, pyramidě Měsíce 2,50 EUR, případné použití taxi pod vrchol pyramidy Slunce, vstupné do muzea Tunelu Naděje, doporučujeme vzít s sebou baterku.

Příplatek: 660,- Kč/osoba za pokoj s výhledem na město Sarajevo.

albanie  

   ČERNÁ HORA S VÝLETEM DO ALBÁNIE

   

 Termín: 02.06.-11.06. 2017        Cena: 9.990,-Kč / osoba, 6.790,- Kč / děti do 13,99 let

 Termín: 01.09.-10.09. 2017        Cena: 9.690,-Kč / osoba, 6.690,- Kč / děti do 13,99 let

 

Program:

1. den – odjezd z Č. Budějovic v odpoledních hodinách.
2. den – průjezd oblastí Boky Kotorské, jedno z nejkrásnějších míst na pobřeží, záliv podobající se skandinávským fjordům zařezávající se do strmých svahů pohoří Orjen a Lovčen. Příjezd do města Ulcinj. Ubytování a koupání.
3. den – relaxace u moře a odpoledne návštěva města Ulcinj s jeho historickými památkami.
4. den – ráno odjezd do NP Lovčen. Výstup k symbolu černohorské nezávislosti – Njegošovu mauzoleu na vrcholu hory Lovčen. Turistika v oblasti – sestup z pohoří do Kotoru (možnost přejezdu autobusem) – prohlídka nejzachovalejšího středověkého města v Č. Hoře, které je na seznamu UNESCO.
5. den - pobyt u moře.
6. den – dopoledne prohlídka města Budva (UNESCO). Návštěva prvního hlavního města Cetinje a jeho kláštera. Přejezd ke Skadarskému jezeru – nejkrásnější balkánské jezero, domov mnoha vzácných ryb i ptáků. Fakultativně projížďka lodí kolem ostrůvků na jezeře.
7. den – výlet do Albánie. Návštěva města Shkodra (pevnost Rzafa, odkud je výhled na Skadarské jezero z albánské strany a na albánské řeky Bojanu a Drin). Lehká turistika.
8. den – pobyt u moře.
9. den – v odpoledních hodinách návštěva „města duchů“ Stari Bar. Poté noční přejezd do ČR.
10. den – návrat do Č. Budějovic v poledních hodinách.

Ubytování: 2lůžkové pokoje v hotelu 2* s vlastním příslušenstvím cca 4 km od centra Ulcinje a cca 100m od 13 km dlouhé a 60 m široké pláže, která svými léčivými účinky písku blahodárně působí na revma, kloubové a kožní onemocnění. Plážový servis za poplatek.
Cena zájezdu zahrnuje: dopravu autobusem, 7x ubytování s příslušenstvím, 7x polopenzi (snídaně a večeře formou bufetu), pobytovou taxu, průvodce, pojištění CK proti úpadku
Cena zájezdu nezahrnuje: cestovní pojištění, vstupy, plavbu lodí.
Doporučená částka na vstupy cca 40 EUR
* ČASOVÁ SLEVA: při objednávce do 31.01.2017 - 600,- Kč, do 28.02.2017 - 300,- Kč