Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Bad Füssing
NĚMECKO / Termální lázně BAD FŰSSING - léčebná voda ze sirného horkého zřídla
Sklípek na jižní Moravě
Termín: 04.11. - 05.11. 2017 Cena 1.990 Kč,- / osoba
MAĎARSKO / LÁZNĚ EGERSZALÓK („PAMUKKALE“) - hotel Saliris Resort ****
Maďarsko lázně Sárvár hotel Park Inn ****

 

NĚMECKO / NÁVRAT NA BALT – USEDOM – RUJÁNA – STRALSUND

 

Termíny: 06.07. - 09.07. 2017               Cena: 6.990,-Kč/  osoba

Program:

1. den - odjezd z Č. Budějovic po půlnoci, noční přejezd přes Prahu, Ústí nad Labem a Německo. Příjezd na ostrov Usedom – druhý největší v Baltském moři. Navštívíme Kaiserbäder – císařské lázně. Promenáda kolem moře spojuje 3 městečka – Ahlbeck, Heringsdorf a Bansin. Dovolenou zde trávila pruská šlechta včetně císaře. V Ahlbecku se nachází impozantní náplavka z roku 1898, jediný zachovaný originál na Baltu. V kavárně Augusty Viktorie ochutnáme místní specialitu: rakytníkový dort. Další zastávkou v císařských lázních bude klidný Bansin – zde možnost koupání a ochutnávka rybích specialit. Přejezd na nocleh.
2. den -
celodenní návštěva Stralsundu (památka UNESCO). Prohlídka hansovního města, cihlová gotika, Starý trh, radnice, kostel sv. Mikuláše, přístav, Oceaneum (mořské muzeum). Možnost hodinové plavby lodí po Baltu nebo koupání za hezkého počasí. Nocleh.
3. den -
okruh po ostrově Rujána – křídové útesy v Národním parku Jasmund a letovisko Binz - nejkrásnější a nejluxusnější letovisko na Rujáně. Nádherné secesní stavby kontrastují s ošklivou architekturou s domy nacismu v nedaleké Proře. Nocleh.
4. den -
po snídani odjezd zpět do ČR, při cestě zastávka u velkolepého barokního zámku Moritzburg, který je známý z pohádky „Tři oříšky pro Popelku“. Zámek obklopuje umělé jezírko s přírodním parkem. Příjezd do Č. Budějovic v nočních hodinách.

Cena zájezdu zahrnuje: dopravu autobusem, 3x ubytování v hotelu se snídaní ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím, služby průvodce, informační materiály, pojištění CK proti úpadku
Cena zájezdu nezahrnuje: cestovní pojištění a vstupné
Doporučená částka na vstupy: cca 45 EUR

 

NĚMECKO / ZÁBAVNÍ PARK RUHPOLDING A JEZERO CHIEMSEE

 

Termíny: 24.06 - 25.06.2017        Cena: 3.230,-Kč /osoba, 2.830,-Kč / dítě 4-4,99 let, 2.360,-Kč / dítě do 3,99 let

Program:

1. den - odjezd v 6.00 hod. z Č. Budějovic. Celodenní návštěva zábavního parku Ruhpolding, který se nachází uprostřed krásné přírodní krajiny Chiemgauských Alp. K atrakcím zábavního parku patří jízda na drakovi jménem „Siegfried“, pohodová jízda vláčkem, dinosauří hora, lezecké atrakce „Kraxel Max“, autodrom a také hřiště Babyland pro ty úplně nejmenší. Dále pak Skluzavkový ráj, což je příkrá skluzavka se čtyřmi dráhami, každá o délce 50 metrů a sklonu 60 stupňů.
V areálu je také labyrint štol s nejrůznějšími pohyblivými scénami z prostředí dolu, můžete se pokusit najít křišťál v křišťálovém dole. Všechny větší atrakce jsou zastřešené, aby se vyplatila i návštěva v případě nestálého počasí. Odjezd na ubytování.
2. den - po snídani odjezd k největšímu jezeru Bavorska - Chiemsee, kterému se přezdívá „Bavorské moře“. Plavba lodí na ostrov Herrenchiemsee, kde si prohlédneme stejnojmenný zámek přezdívaný Bavorské Versailles s nádherným parkem. Tento přepychový palác si nechal postavit „bláznivý“ Ludvík II., měl být zmenšeninou francouzského Versailles, ale v některých ohledech vzor přesahuje a jeho interiéry jsou zařízeny s ohromujícím přepychem. Možnost koupání v jezeře. Po prohlídce odjezd do ČR, příjezd ve večerních hodinách.

Cena zájezdu zahrnuje: dopravu autobusem, ubytování v hotelu s polopenzí, vstupné do parku Ruhpolding, plavba lodí po jezeru Chiemsee a vstupné do zámku na ostrově Heerenchiemsee, pobytovou taxu, pojištění CK proti úpadku
Cena zájezdu nezahrnuje: cestovní pojištění

 

OKRUH NĚMECKEM a RAKOUSKEM - Solnohradská jezera, Berchtesgaden, Orlí hnízdo, Kaprun, Krimmelské vodopády, Zell am See, Gossausee, Hallstatt

 

Termíny: 19.05. - 21.05., 13.07. - 15.07., 01.09. - 03.09., 22.09. - 24.09.2017

Cena: 3.890,- Kč / os. v pokoji se spol. soc. zařízením, 4.690,- Kč / os. v pokoji s vl. soc. zařízením

Program ve spolupráci s CK Osvěta:

1. den - odjezd z Prahy, Č. Budějovic v ranních hodinách. Dopoledne prohlídka městečka Mondsee. Poté přejezd do oblasti Salzburku, návštěva Berchtesgadenu a známého „Hitlerova Orlího hnízda" umístěného v horské oblasti s překrásnými pohledy na okolní Alpy. Zastávka u nedalekého jezera Königsee a ve známém turistickém městečku Lofer. Odjezd do Maishofenu na ubytování v hotelu, večeře, nocleh.

2. den - po snídani odjezd do romantického údolí Vysokých Taur až k mohutným Krimmelským vodopádům a procházka kolem překrásných kaskád. Odpoledne odjezd do oblasti Kaprunu (ledovce, hydroelektrárna) - výjezd lanovkou do výše 1800 m n.m. nebo až do výše 3000 m n.m. na vrchol ledovce. Při návratu na ubytování krátká návštěva městečka Zell am See - průjezd historickým centrem až k malebnému jezeru. Ubytování v hotelu, večeře, nocleh.

3. den - po snídani odjezd přes krásné rakouské vesničky romantickou přírodou k horskému jezeru Gossausee pod ledovcem Dachstein, procházka u jezera nebo výjezd lanovkou na okolní vrcholky. Dále návštěva městečka Hallstatt, ležícího nad stejnojmenným jezerem. Po prohlídce návrat do ČR. Příjezd do Č. Budějovic ve večerních hodinách.

Cena zájezdu zahrnuje: dopravu autobusem, 2x ubytování v hotelu s polopenzí, služby průvodce, pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje: pojištění léčebných výloh, vstupné, příplatek za jednolůžkový pokoj 800,- Kč

Doporučená částka na vstupy, lanovky cca 70 EUR

ČASOVÁ SLEVA: při objednávce do 31.01.2017 – 10%, do 15.03.2017 – 5%.

 

RAKOUSKO / DVA DNY V ALPÁCH S LEHKOU TURISTIKOU - Medvědí soutěska, Mariazell a kaňon řeky Ötscher

 

Termín: 02.09. - 03.09.2017                      Cena: 2.590,- Kč / osoba

Program:

1.den - odjezd z Č. Budějovic v 6.00 hod. Návštěva poutního místa Mariazell s kostelem zasvěceným Narození Panny Marie. Turistiku zahájíme v malebné přírodní
rezervaci Ötscherland, kde se vydáme od jezera Erlaufstausee do nitra soutěsky přezdívané Grand Canyon Rakouska k turistické chatě Ötscherhaus, možnost
občerstvení. Procházka k překrásnému vodopádu Mirafall a průchod soutěskou po proudu říčky Ötscher až k rozcestníku u vodní elektrárny. Odtud budeme stoupat kolem velkého vodopádu Lassingfall až k vodní nádrži Stausee a následně k autobusu. Ubytování, večeře.
2.den – snídaně, poté Medvědí soutěska - jeden z nejkrásnějších koutů Štýrska. Název dostala díky četným kosterním pozůstatkům medvěda skalního, který zde žil. Můžete s námi podniknout výstup po nezapomenutelných 163 žebřících, lávkách a můstcích trvající cca 3 hodiny. Nahoře odpočinek u horské chaty Guter Hütte, odkud budeme pokračovat po turistické cestě do Teichalmu. Zdatnější turisté mohou podniknout túru na Hochlantsch (1.720 m) s jedinečným výhledem do okolí. Příjezd do Č. Budějovic ve večerních hodinách.

Cena zájezdu zahrnuje: dopravu autobusem, 1x ubytování v pokojích s vlastním sociálním zařízením, 1x polopenzi, služby průvodce, vstupy do soutěsek, komplexní pojištění, pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje: pojištění léčebných výloh

 

RAKOUSKO / ALPSKÉ TROJMEZÍ - KORUTANY - SLOVINSKO - ITÁLIE

 

Termín: 19.05. - 21.05.2017                      Cena: 5.690,- Kč /  osoba

Program ve spolupráci s CK Travel Sport
1. den -
odjezd z Č. Budějovic v ranních hodinách směr Dolní Dvořiště, Linec, Villach, přejezd do údolí Maltatal s množstvím úchvatných vodopádů. Nezapomenutelná jízda vyhlídkovou silnicí Malta Hochalmstrasse lemovanou bouřícími vodopády až k přehradě Kölnbreinsperre (1.933 m) s nejvyšší hrází Rakouska – je 200 m vysoká a dlouhá přes 600 m. Lehká turistika s krásnými výhledy na ledovce Tauernských Alp, ubytování, večeře.
2. den -
po snídani okruh po Korutanech - návštěva historického města Klagenfurt am Wörthersee v jižním Rakousku, dále návštěva parku Klagenfurt - Minimundus „Malý svět“, kde uvidíte něco přes 100 miniaturních modelů nejslavnějších staveb světa a techniky např. Tadž Mahal, Eiffelovka, Staroměstská radnice a další. Přejezd na okraj hlavního města Klagenfurt k jezeru Wörthersee, romantická projížďka po tomto nejkrásnějším korutanském jezeře. Poutní městečko Maria Wörth s romantickým kostelíkem na poloostrově Maria Wörth, označovaná jako srdce oblasti. Výjezd k největší dřevěné rozhledně světa Pyramidenkogel s úchvatnými výhledy na okolí a jezero Wörthersee. Tato vyhlídková věž stojí na 850 m vysokém kopci a sama je 100 m vysoká, proto se jí říká „spojka mezi nebem a zemí“. Na vrchol věže můžete vyjet proskleným výtahem, anebo se vydat po schodech (441 schodů) a užít si vyhlídku. Pokud máte rádi adrenalinové zážitky, lze vyzkoušet jízdu z věže tobogánem – zapůjčí Vám podložku, pevně se chytíte popruhu a po dvaceti vteřinách divoké jízdy lesklým hadovitým tobogánem
jste rychleji v cíli….). Ubytování, večeře.

3. den - po snídani přejezd na Rakousko-italsko-slovinské pomezí - jezera Fusine - procházka kolem jezer cca 1,5 hodiny, přejezd do Slovinska - zastávka u skokanských můstků v Planici a Kranjska Gora. Příjezd do Českých Budějovic ve večerních hodinách. Pořadí programu je možno upravit dle počasí.

Cena zájezdu zahrnuje: dopravu autobusem, 2 x ubytování s polopenzí v hotelu ve 2 - 3lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím, služby průvodce, pojištění
CK proti úpadku
Cena zájezdu nezahrnuje: cestovní pojištění, vstupné, příplatek za jednolůžkový pokoj 1.100,- Kč / pobyt. Doporučená částka na vstupy cca 50 EUR.
ČASOVÁ SLEVA: při objednávce do 31.01.2017 – 200,- Kč / os., do 28.02.2017 - 150,- Kč / os.

 

VYSOKOHORSKÁ TURISTIKA SCHLADMINSKÉ ALPY - NOVINKA

 

Termín: 12.08. - 13.08.2017                                  Cena: 2.290,-Kč/ osoba, 2.190,- Kč / člen Alpenverein

Program:

1. den – výstup začneme nedaleko Schladmingu od chaty Waldhäuslalm, půjdeme údolím Untertal kolem potoka Untertalbach. Budeme stoupat kolem vydatných vodopádů Riesachwasserfall a soutěskou Alpinsteig Höll (lanový most a žebříky) až k jezeru Riesachsee (možnost občerstvení) a dále na chatu Preintalerhütte 1.656m (cca 3,5 hod.). Ubytování. Odpoledne možnost lehkého výstupu k jezerům Unter and Ober Sonntagskarseen (2.064 m) (cca 2,5 hod.).
2. den – vydáme se po trase Schladminger-Tauern-Höhenweg táhlým stoupáním směrem na Wildlochhöhe 2534m (cca 3:00 h). Dále přes Trattenscharte (2.408 m) a poté začneme klesat přes Karlkirchen a Lassachalm na chatu Breitlahnhütte (1.070 m), kde na nás bude čekat autobus (celkový čas cca 6,5 hod.). Příjezd do Č. Budějovic ve večerních hodinách.

Ubytování: nocleh na horské chatě Preintalerhütte (1.656 m). Spí se na matracích ve společné noclehárně, teplé deky jsou k dispozici. Je nutná vlastní vložka do spacáku. Doporučujeme vzít si vlastní spacák.
Stravování: doporučujeme si kupovat večeři a snídani na chatě. Snídaně v ceně cca 7 EUR, polévka cca 5 EUR, hlavní jídlo od cca 10 EUR a pivo od cca 4 EUR. Pokud si chcete vařit sami, je nutné mít vlastní věci na vaření, včetně vařiče. Vařit lze pouze venku, ne v chatě.
Cena zájezdu zahrnuje: dopravu autobusem, 1x ubytování na horské chatě v hromadné útulně, služby průvodce, pobytovou taxu, informační materiály, pojištění CK proti úpadku
Cena zájezdu nezahrnuje: stravu, cestovní pojištění, vstup na vysutý most (cca 5 EUR)

 

RAKOUSKO / vysokohorská turistika v Hochschwabských Alpách

Ze Seebergsattelu přes vrchol Hochschwabu do Oberortu

 

Termín: 02.09. - 03.09.2017        Cena: 2.390,- Kč / osoba, 2.190,- Kč / člen Alpenverein

Program:

1.den – odjezd z Č. Budějovic v 6.00 hod. Vydáme se ze sedla Seebergsattel (1.246 m) po hřebenové stezce plné závrtů, roklí a kamzíků, kolem vrcholů Krautgartenkogel (1.988 m), Severinkogel (2.038 m), Ringkarwand (2.014 m) a Hutkogel (2.035 m) až k chatě Schiestlhaus (2.153 m). Nocleh ve společné nocležně. Celková doba chůze cca 6 hodin. Možnost výstupu na vrchol Hochschwab (2.277 m).
2.den – přechod kolem vrcholu Hochschwabu. Sestup k bivaku Fleischer, odtud vede stezka do sedla Rauchtalsattel (2.109 m), kolem Stangewand a Grosser Beilstein přes Hundsböden k Hirschgrube. Poté jdeme přes dolinu Baumstall k Häusealm. Sestup od rozcestí u pastviny Häusealm (1.526 m) až na vyvýšeninu 970 m n.m., které vévodí západní stěna Messnerin. Pozoruhodností této stěny je velké skalnaté okno „Messnerinloch“. Závěrečný sestup do horské obce Tragöss-Oberort (793 m), kde se setkáme s autobusem. Celková doba chůze cca 7 hodin, možnost prodloužit přes chatu Sonnschienhütte a jezero Sackwiesensee o cca 2,5 hod. Z obce Oberort možnost procházky k pozoruhodnému Grüner See. Příjezd do Č. Budějovic ve večerních hodinách.

Ubytování: Nocleh na příjemné horské chatě Schiestlhaus uprostřed Hochschwabu. Spí se na matracích ve společné noclehárně, teplé deky jsou k dispozici. Spacák není potřeba, je nutná vlastní vložka do spacáku.
Stravování: doporučujeme si kupovat večeři a snídani na chatách. Snídaně v ceně cca 7 EUR, polévka cca 5 EUR, hlavní jídlo od cca 10 EUR a pivo od cca 4 EUR. Pokud si chcete vařit sami, je nutné mít vlastní věci na vaření včetně vařiče. Vařit lze pouze venku, ne v chatě.
Cena zájezdu zahrnuje: dopravu autobusem, 1x ubytování v horské chatě v hromadné útulně, služby průvodce, informační materiály, pojištění CK proti úpadku
Cena zájezdu nezahrnuje: stravu a cestovní pojištění

 

RAKOUSKO / za KRÁSAMI TYROLSKA - INNSBRUCKA

 

Termín: 19.05. - 21.05.2017                                  Cena: 4.890,- Kč / osoba

Program ve spolupráci s CK Travel Sport:

1. den – odjezd z Prahy (v 06.00 hodin) a Č. Budějovic, příjezd k jezeru Chiemsee, výlet lodí na ostrov Herreninsel, kde se nachází jeden z velkolepých zámků Ludvíka II., vybudovaný po vzoru francouzských Versailles, dále zastávka ve starobylém Kufsteinu s mohutnou hraniční pevností ukrývající největší venkovní varhany na světě (4 307 píšťal a 46 rejstříků), ubytování, večeře.
2. den – po snídani, exkurze do sýrárny s ochutnávkou a možností nákupů, návštěva města Schwaz se stříbrným dolem, dopolední program u horského jezera Achensee, největšího v Tyrolsku, výjezd lanovkou k Erfurtské chatě (1 834 m), která je výchozím bodem pro turistiku v pohoří Rofan, návštěva vyhlídkové plošiny s krásným výhledem na jezero a Zillertalské Alpy (fakultativně „ Air Rofan“ – adrenalinový „let“ na laně v délce 800 m s klesáním 200 m, při kterém dosáhnete rychlosti až 85 km/hod.), návrat na ubytování, večeře.
3. den – po snídani prohlídka hlavního města Tyrolska Innsbrucku odpoledne výlet pozemní lanovkou Hungerburgbahn jejíž stanice od světoznámé architektky Zahi Hadid jsou špičkovými ukázkami moderní architektury. Pokračování visutou lanovkou až k majestátnému hřebeni Nordkette na Seegrube (1905m) s úžasným panoramatem. Odjezd do ČR, návrat ve večerních hodinách.

Cena zájezdu zahrnuje: dopravu autobusem, 2x ubytování s polopenzí v hotelu ve 2-3lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím, služby průvodce, pojištění CK.
Cena zájezdu nezahrnuje: vstupné, pojištění léčebných výloh, příplatek za jednolůžkový pokoj 1.100,- Kč. Doporučená částka na vstupy cca 70 EUR
ČASOVÁ SLEVA: při objednávce do 31.01.2017 – 300,- Kč / os., do 28.02.2017 - 200,- Kč / os.

 

RAKOUSKO / KRÁSY DACHSTEINU A SOUTĚSKY V OKOLÍ

 

Termín: 17.06. - 18.06.2017         Cena: 2.990,-Kč/ osoba, 2.590,-Kč /dítě 5-13,99 let, 1.390,-Kč/dítě do 4,99 let

Program:

1. den – odjezd z Č. Budějovic v 06.00 hodin, přejezd k druhé nejdelší soutěsce v Rakousku Dr. Vogelgesang Klamm, kde nás čeká stezka dlouhá cca 1,5 km a kolem 500 schodů ze dřeva a kamene (náročnost lehká). Poté prohlídka romantického hradu Strechau – 2. nejrozsáhlejší ve Štýrsku se sbírkou historických automobilů (cca 8 EUR). Odpoledne se vydáme stezkou podél „Divoké vody“ (Wilde Wasser), po cestě Alpinsteig Höll s nádhernými pohledy. Uvidíme nejvyšší vodopád Štýrska, překonáme několik ocelových žebříků, lávek, schodů a padesátimetrový lanový most nad soutěskou až dojdeme k jezeru Riesachsee. Možnost občerstvení v salaši Gfölleralm domácími specialitami a odvážní se mohou i vykoupat (převýšení na trase 240 m). Přejezd na ubytování.
2. den –
Po snídani přejezd do Ramsau am Dachstein. Vyjedeme po vysokohorské silnici Dachsteinstrasse ke spodní stanici. Lanovkou Dachstein Panorama-Gondel
překonáme převýšení cca 1000 m na Hunerkogel (2.687 m). U horní stanice lanovky se budeme kochat výhledy ze Sky Walk, která trůní na 250 m
vysoké strmé skalní stěně Hunerkogel s výhledem na krásy Dachsteinu. V jasných dnech jsou vidět celé Taury, Triglav a až do Čech. Možnost procházky po 100 metrů dlouhém nejvyšším mostu v Rakousku – Dachstein Hängebrücke s adrenalinovou plošinou „Schody do prázdna“ - 14 skleněných schodů (3 EUR). Za mostem možnost návštěvy ledového království, včetně hluboké ledovcové trhliny (10 EUR včetně mostu). Kdo má raději turistiku, vydá se po vyznačeném chodníku k dalšímu z osmi ledovců – Hallstätter Gletscher, lehká turistika v oblasti. Zpět sjedeme lanovkou. Odpoledne zamíříme do soutěsky Wörschach, kde budeme obdivovat krásu vodopádů. Cestou zpět k autobusu projdeme kolem zříceniny hradu Wolkenstein. Příjezd do Č. Budějovic ve večerních hodinách.

Cena zájezdu zahrnuje: dopravu autobusem, 1x ubytování se snídaní v pokoji s vlastním příslušenstvím, služby průvodce, lanovku Dachstein Panorama-Gondel, vstup do soutěsek Wörschach i Dr. Vogelgesang Klamm, turistika Wilde Wasser
Cena zájezdu nezahrnuje: cestovní pojištění, ostatní vstupné

 

RAKOUSKO / KAPRUN A ZELL AM SEE – NOVINKA


Termín: 18.08. - 20.08.2017         Cena: 4.190,-Kč/ osoba, 3.090,-Kč /dítě 6-11,99 let, 1.190,-Kč/dítě do 6 let

Program:

1.den – odjezd z Č. Budějovic v ranních hodinách. Příjezd do Zell am See, odtud výjezd lanovkou do výšky 2.000 m.n.m. na Schmittenhöhe, nenáročný sestup krajinou s výhledy a po pohádkové stezce s různými atrakcemi pro děti i dospělé, na Sonnenkogel do výšky 1830 m.n.m. Sjezd sedačkovou lanovkou na Sonnenalm. Odpoledne okružní projížďka lodí po jezeře Zell am Zee, prohlídka městečka a možnost koupání v jezeře. Nocleh..
2.den – dopoledne návštěva neuvěřitelné soustavy vodních nádrží a přečerpávacích elektráren Kaprun, výjezd autobusem na Mooserboden do výšky 2000 m.n.m., volno na procházku s výhledy na okolní třítisícovky. Sjezd do Kaprunu a návštěva Muzea automobilových veteránů. Procházka divokou soutěskou Sigmund – Thun. Návrat na ubytování. Možnost večerního koupání v Tauern Spa Kaprun, což je lázeňský komplex, kde jsou vnitřní a venkovní bazény včetně skluzavky pro děti.
3.den – odjezd do Kaprunu, výjezd lanovkou do Alpincentra (2.452 m.n.m.) a poté výjezd lanovkou nad ledovci do výšky 3029 m.n.m. na Kitzsteinhorn, vyhlídková plošina, sáňkování, bobování, sjezd lanovkou zpět do údolí. Přejezd do Taxenbachu a procházka divou soutěskou Kitzlochklamm. Odjezd do ČR. Příjezd ve večerních hodinách.

Ubytování v hotelu Schütthoff ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím, wifi zdarma. Hotel má welness (2 sauny a parní lázeň).
Cena zájezdu zahrnuje:
ddopravu autobusem, 2x ubytování v hotelu s polopenzí (bufet) veškeré vstupy a lanovky,
služby průvodce, pobytovou taxu, pojištění CK proti úpadku.
Cena zájezdu nezahrnuje: cestovní pojištění
ČASOVÁ SLEVA: při objednávce do 28.2.2017 – 200,- Kč