Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Bad Füssing
NĚMECKO / Termální lázně BAD FŰSSING - léčebná voda ze sirného horkého zřídla
Sklípek na jižní Moravě
Termín: 04.11. - 05.11. 2017 Cena 1.990 Kč,- / osoba
MAĎARSKO / LÁZNĚ EGERSZALÓK („PAMUKKALE“) - hotel Saliris Resort ****
Maďarsko lázně Sárvár hotel Park Inn ****

 

POLSKO / OSVĚTIM a krakov PAMÁTKY UNESCO

Polsko -  připomínka zločinů 2. světové války a návštěva jednoho z nejkrásnějších měst Polska.

 

Termíny: 24.03. - 26.03., 31.03. – 02.04.2017        Cena: 1.500,- Kč  

Program:

1. den – v nočních hodinách odjezd z ČR
2. den – ráno příjezd do Osvětimi, prohlídka rozsáhlého areálu Auschwitz - Birkenau a autentických míst koncentračního tábora v Osvětimi s průvodcem. Po prohlídce přesun do Krakova - prohlídka centra historického města s průvodcem. Návštěva zámku Wawel a katedrály - místa korunovace polských králů, procházka starým městem tzv. Královskou cestou (Via regia), návštěva renesanční Sukenice - bývalé soukenické krámy a Mariánského chrámu s největším gotickým oltářem na světě. V pozdních večerních hodinách odjezd zpět do ČR

3. den – návrat v ranních hodinách

Cena zájezdu zahrnuje: dopravu autobusem, vstupné do areálu koncentračního tábora Auschwitz I. a Birkenau (Březinka) včetně odborného výkladu v českém nebo slovenském jazyce (vč. sluchátek), průvodce
Cena zájezdu nezahrnuje: vstupny v Krakově, cestovní pojištění - lze dokoupit v CK. Cena poj. léčebných výloh 40,-Kč/osoba, komplexní poj. stojí 90,-Kč/osoba do 70let (léčebné výlohy, storno výletu ze zdrav.důvodů)


Osvětim - Březinka (Auschwitz - Birkenau) byl největším nacistickým koncentračním a vyhlazovacím táboremzaloženým během druhé světové války. Podle Státního muzea Auschwitz-Birkenau tu zahynulo téměř 1,1 milionů lidí, z nichž 90 % byli Židé téměř ze všech evropských států.

Koncentrační tábor vznikl v roce 1940. Z obrovského komplexu budov se dochovalo 45 zděných a 22 dřevěných stavení. Patrné jsou také zbytky plynových komor a kremačních jam na pece. Po válce zde vzniklo muzeum k uctění památky obětí, které každoročně navštíví až 700 tisíc lidí. Koncentrační tábor Osvětim se stal symbolem lidské krutosti 20. století

 

POLSKO / za nákupy do TĚŠÍNA

 

Termíny: 28.04. - 29.04., 10.11. - 11.11.2017                         Cena: 590,- Kč / osoba

Program: nákupy na polských tržnicích...

Odjezd: v pátek ve 23.45 hodin z Č. Budějovic, Mariánského náměstí, stanoviště MHD, ve 24.00 z Třeboně. V sobotu brzy ráno příjezd do polského Těšína, nákup na tržnicích (lze přímo za české koruny), popř. v kamenných obchodech. Návrat v sobotu cca do 18 hodin do Č. Budějovic.

 

POLSKO / KRAKOV, solné doly VĚLIČKA

 

Termín: 13.05. – 14.05., 16.09. - 17.09.2017                              Cena: 2.550,- Kč / osoba

Program:

1. den – v nočních hodinách (po půlnoci) odjezd z Českých Budějovic, Třeboně do Polska. Ráno exkurze do solných dolů Vělička (až 130 m hluboko, kaple, sochy, reliéfy - vše ze soli - UNESCO). Přejezd do Krakova (UNESCO) – prohlídka města – hlavní náměstí, tržnice Soukenice, sídlo polských králů – hrad Wawel, katedrála, nábřeží Visly a další. Fakultativně možnost výletu po Visle nebo návštěva židovské čtvrti. Nocleh.

2. den – dopoledne dokončení prohlídky Krakova. V nočních hodinách příjezd do Č. Budějovic.

Cena zájezdu zahrnuje: dopravu autobusem, 1x ubytování v hotelu s polopenzí v pokojích s vlastním příslušenstvím, průvodce, pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje: vstupné, pojištění léčebných výloh

Doporučená částka na vstupy: 30 EUR

 

POLSKÁ a ČESKÁ STRANA NP KRKONOŠE

 

Termín: 03.06. – 06.06.2017                                                           Cena: 3.950,- Kč / osoba

Program:
1. den – ráno odjezd z Č. Budějovic, Tábora (Písku), Prahy do Rokytnice nad Jizerou. Turistika přes Dvoračky a Zadní Plech (1210 m) k údolí řeky Mumlava a sestup stejnojmenným údolím kolem Mumlavského vodopádu do Harrachova. Přejezd na ubytování.
2. den – výjezd na Špindlerovku na hřebeni na česko-polské hranici. Odtud více možností pěších tras zpět do Špindlerova Mlýna. Nejzajímavější vede po Cestě českopolského přátelství přes Petrovu boudu, Mužské a Dívčí kameny a Vysoké kolo (1508 m) ke Sněžným jámám. Dále v blízkosti pramene Labe přes Labskou boudu a kolem vodopádů Labským dolem zpět do Špindlerova Mlýna.
3. den – výlet do polského krkonošského střediska Karpacz, prohlídka zdejší rarity – dřevěného kostelíka Wang přivezeného z Norska. Možnost výjezdu lanovkou na Kopu a pěší výstup na vrchol Sněžky (1602 m) z polské strany. Přechod do ČR a sestup Obřím dolem do Pece pod Sněžkou nebo jízda lanovkou dolu.
4. den – dopoledne návštěva Bozkovské jeskyně a lehká turistika v Českém ráji. Ve večerních hodinách příjezd do Č. Budějovic.

Cena zájezdu zahrnuje: dopravu autobusem, 3x ubytování s polopenzí ve 2-3lůžkových pokojích v hotelu s vlastním příslušenstvím, služby průvodce, pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje: vstupné, lanovky, pojištění léčebných výloh

Doporučená částka na vstupy cca 20 EUR

 

POLSKÁ STRANA VYSOKÝCH TATER A ROHÁČE

 

Termín: 21.09. - 25.09.2017                                                              Cena: 5.590,- Kč / osoba

Program:

1. den – v časných ranních hodinách odjezd z Č. Budějovic, Třeboně, J. Hradce, Pelhřimova. Příjezd do polského Chocholowe, kde se zachovala řada tradičních „goralských“ chalup. Zbytek dne strávíme v Koscieliské doline obklopené panenskou přírodou a protkané nesčetnými jeskynními labyrinty. Projdeme jedinou osvětlenou jeskyni Mroźna a dále si můžeme vybrat procházku s průlezem skalním tunelem Dračí jeskyně. Potůček nás dovede na konec doliny k horské chatě Ornak. Trasu si můžeme prodloužit k nevelkému, leč malebnému plesu Smreczyński. Návrat k autobusu. Odpoledne koupání v termálních lázních.
2. den – polská strana Vysokých Tater. Koňské povozy nás zavezou k dolině Rybího potoka. Pěšky budeme stoupat k největšímu tatranskému plesu k Morskému oku (1.398 m) a dále k Černému plesu s výhledem na Mořské oko a nejvyšší horu Polska - Rysy (2.499 m). Přes masív Opalone (1.763 m) dojdeme do Doliny pěti polských ples (1.669 m), horská chata. Podél téměř 70 m vodopádu Siklawa sestoupíme do doliny Roztoki, která je ve spodní části zakončena skalním prahem s tříkaskádovým vodopádem Miczkiewicza.
3. den – na polské straně Vysokých Tater se díky kabinkové lanovce (nutnost rezervace v CK) s dráhou dlouhou 4.291 m dostaneme na Kasprowy vrch (1.987 m) s dech beroucími vyhlídkami. Sestup dolů pěšky nebo jízda lanovkou zpět. Prohlídka polského tatranského střediska Zakopaného. Zastávka u kaple v Jaszczurówce.
4.den – Roháče – vydáme se Roháčskou dolinou k Roháčským plesům pod vrcholy Plačlivé (2.125 m) a Ostrý Roháč (2.087 m). Okružní trasou půjdeme kolem Tatliakové chaty zpět k autobusu.
5. den – po snídani odjezd do lázeňského městečka Trenčianské Teplice, možnost koupání v jedněch z nejstarších termálních lázních na Slovensku. Odjezd do ČR, příjezd ve večerních hodinách.
Turistické trasy mohou být uzpůsobeny jako nenáročné vycházkové trasy pro každého. Plný program je středně náročný.

Cena zájezdu zahrnuje:
dopravu autobusem, 4x ubytování v hotelu s polopenzí ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím, služby průvodce, informační materiály, pojištění CK proti úpadku
Cena zájezdu nezahrnuje:
cestovní pojištění a vstupné, pobytovou taxu cca 2 EUR / osoba / pobyt
Doporučená částka na vstupy: cca 10 EUR, 150 PLZ

 

SLOVENSKO / NP VYSOKÉ TATRY, NÍZKÉ TATRY, SLOVENSKÝ RÁJ, PIENINY

 

Termín: 22.06. - 26.06.2017                       Cena: 5.290,- Kč / osoba    3.990,- Kč / dítě do 14,99 let

Program:

1. den - v časných ranních hodinách odjezd z Č. Budějovic, Třeboně, J. Hradce, Pelhřimova. Příjezd do NP Nízké Tatry. Průjezd Demänovskou dolinou k Vrbickému plesu. Výjezd lanovkou pod vrchol Chopku, odtud výstup na vrchol s překrásným výhledem na Vysoké Tatry. Občerstvení v Chatě pod Chopkom a sestup dolů do údolí (možnost použít lanovku pro cestu zpět, je počítáno i s méně náročnou variantou). Návštěva Demänovské jeskyně Slobody. Ubytování.
2. den - turistika v NP Vysoké Tatry – od Štrbského plesa pěší procházka k Popradskému plesu nebo procházka k vodopádu Skok a na Solisko. Odpoledne koupání v termálním koupališti.
3. den – NP Slovenský Ráj – středně náročná turistika v NP podél vodopádů (je počítáno i s méně náročnou variantou). Odpoledne koupání v termálním koupališti.
4. den - NP Pieniny – patří k nejkrásnějším a nejcennějším územím Evropy. Možnost plavby na pltích po řece Dunajec a prohlídka Červeného kláštera. Výlet po vyhlídkách NP.
5. den - po snídani odjezd zpět do ČR, zastávka u Trenčínského hradu. Příjezd ve večerních hod.

Cena zájezdu zahrnuje: dopravu autobusem, 4x ubytování v hotelu s polopenzí ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím, služby průvodce, informační materiály, pojištění CK proti úpadku
Cena zájezdu nezahrnuje: cestovní pojištění a vstupné, pobytovou taxu cca 4 EUR / osoba
Doporučená částka na vstupy: cca 45 EUR

 

SLOVENSKO / PAMÁTKY UNESCO - Termální koupele a výlet do Vysokých Tater

 

Termín: 14.07. - 16.07.2017                                              Cena: 3.890,- Kč / osoba

Program:

1.den - odjezd z Č. Budějovic v 05:00 hodin. Návštěva Vlkolínce (UNESCO) – živá obec a zároveň památková rezervace lidové architektury. Přejezd na ubytování v Popradu, po večeři relaxace v termálních bazénech v Aquaparku.
2.den - čtyři spišské památky zařazené do seznamu UNESCO. Poznáme město Levoča - jedno z nejkrásnějších slovenských historických měst se světoznámým křídlovým oltářem Mistra Pavla. Projdeme Spišský hrad, který je druhou nejrozsáhlejší hradní zříceninou na Slovensku. Následuje církevní městečko Spišská Kapitula – slovenský Vatikán a vesnice Žehra s jedinečným kostelem s nádhernými freskami.Večer návrat do Popradu a možnost večerní vycházky do městečka Spišská Sobota.
3.den - projedeme autobusem Vysoké Tatry Cestou Slobody od Tatranské Lomnice, přes Smokovce až na Štrbské Pleso. Zde se projdeme kolem plesa až ke skokanským můstkům pod Solisko. Prohlídka dřevěného evangelického kostela Svätý Kríž. V pozdních večerních hodinách návrat do Č. Budějovic.

Cena zájezdu zahrnuje: dopravu autobusem, 2x ubytování v hotelu s polopenzí v pokojích s vlastním příslušenstvím, průvodce, pojištění CK proti úpadku
Cena zájezdu nezahrnuje: cestovní pojištění a vstupné
Doporučená částka na vstupy cca 35 EUR

 

POLSKÁ A ČESKÁ STRANA NP KRKONOŠE

 

Termíny: 03.06. – 06.06.2017                                                       Cena: 3.950,- Kč / osoba

Program:

1. den – ráno odjezd z Č. Budějovic, Tábora (Písku), Prahy do Rokytnice nad Jizerou. Turistika přes Dvoračky a Zadní Plech (1210 m) k údolí řeky Mumlava a sestup stejnojmenným údolím kolem Mumlavského vodopádu do Harrachova. Přejezd na ubytování.
2. den – výjezd na Špindlerovku na hřebeni na česko-polské hranici. Odtud více možností pěších tras zpět do Špindlerova Mlýna. Nejzajímavější vede po Cestě českopolského přátelství přes Petrovu boudu, Mužské a Dívčí kameny a Vysoké kolo (1508 m) ke Sněžným jámám. Dále přes pramen Labe a Labskou boudu kolem vodopádů Labským dolem zpět do Špindlerova Mlýna.
3. den – výlet do polského krkonošského střediska Karpacz, prohlídka zdejší rarity – dřevěného kostelíka Wang přivezeného z Norska. Možnost výjezdu lanovkou na Kopu a pěší výstup na vrchol Sněžky (1602 m) z polské strany. Přechod do ČR a sestup Obřím dolem do Pece pod Sněžkou nebo jízda lanovkou dolů.
4. den – dopoledne návštěva Bozkovské jeskyně a lehká turistika v Českém ráji. Ve večerních hodinách příjezd do Č. Budějovic.

Cena zájezdu zahrnuje: dopravu autobusem, 3x ubytování s polopenzí ve 2-3lůžkových pokojích v hotelu s vlastním příslušenstvím, služby průvodce, pojištění CK proti úpadku
Cena zájezdu nezahrnuje: vstupné, lanovky, pojištění léčebných výloh