Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Bad Füssing
NĚMECKO / Termální lázně BAD FŰSSING - léčebná voda ze sirného horkého zřídla
Sklípek na jižní Moravě
Termín: 04.11. - 05.11. 2017 Cena 1.990 Kč,- / osoba
MAĎARSKO / LÁZNĚ EGERSZALÓK („PAMUKKALE“) - hotel Saliris Resort ****
Maďarsko lázně Sárvár hotel Park Inn ****

NORSKO - VELKÝ POLÁRNÍ OKRUH (LOFOTY)

 

Termín: 06.07. - 18.07.2017      Cena: 15.790,- Kč / osoba

Termín: 03.08. - 15.08.2017      Cena: 15.390,- Kč / osoba

Program ve spolupráci s CK Mayer Crocus:

1. den - odjezd z Prahy (možný svoz z Č. Budějovic) ve večerních hodinách. Krátkým trajektem z Německa do Dánska a novým Oresundským mostem z Kodaně do Malmö ve Švédsku.

2. den - Lund - významné kulturní středisko v jižním Švédsku s pěknou románskou katedrálou, v historii dokonce největší město Skandinávie.

3. den - zastávka u hraničního fjordu Iddefjord. Vyhlídková jízda podél nejdelšího norského jezera Mjosa. Návštěva městečka Lillehammer - turistické a sportovní centrum, dějiště zimních olympijských her, věhlasný skanzen.

4. den - průjezd nejdelším norským údolím Gudbrandsdalen, které je nazýváno srdcem Norska, a národním parkem Dovrefjell s vyhlídkou na jeho drsnou přírodu. Trondheim - třetí největší město Norska s katedrálou, která je považována za nejkrásnější gotickou stavbu severní Evropy. Noční přejezd.

5. - 6. den - souostroví Lofoty - patří k nejmalebnějším místům ve Skandinávii. Rybářské vesničky jsou rozprostřené podél mořských zálivů a nad nimi se tyčí rozeklané vrcholky hor. Jsou považovány za ráj turistů, malířů a rybářů. Hlavní město Svolvaer, UNESCEM chráněný fjord Nusfjord, městečko Sund známé kovářskou výrobou, městečko Reine vyhlášené nejkrásnějším místem Norska, městečko A na nejjižnějším cípu Lofot aj.

7. den - přejezd nově otevřenou silnicí s mnoha dlouhými tunely a trajektem zpět na pevninu s pohledy na skalnaté hory vyrůstající přímo z mořské hladiny. Dále cesta divokou krajinou Nordlandu podél nesčetných jezer a hlubokých fjordů s okouzlující scenérií majestátních hor. Přestávky na zajímavých místech. Turistika v národním parku Rago. Městečko Fauske.

8. den - zastávka na polárním kruhu - prohlídka návštěvního centra. Svartisen - výlet k nejznámějšímu ledovcovému splazu druhého největšího norského ledovce. Mo I Rana - město na břehu Ranafjordu, obchodní centrum oblasti. Noční přejezd.

9. den – procházka tundrou v Dovrefjellu v okolí Dombasu. Královská cesta, kterou putovali králové na korunovaci do katedrály v Trondheimu.

10. den – Zlatá cesta severu: začíná jedinečným stavitelským dílem - silnicí Trollstigveien s úchvatnou vyhlídkou, pokračuje přes hory k Norddalsfjordu a po jeho přeplutí trajektem dále k nejkrásnějšímu fjordu Geiranger (UNESCO), jehož strmé stěny jsou krášleny desítkami vodopádů. Cesta malebným údolím Ottadalen se zastávkou v městečku Lom s kostelíkem a dřevěnou architekturou.

11. den - Oslo - vzdušná a zelená metropole Norska s množstvím kulturních památek i s věhlasnými muzei.

12. den - Malmö - třetí největší město Švédska, jež si zachovalo řadu stavebních památek. Odjezd do ČR.

13. den – příjezd do Prahy v ranních / dopoledních hodinách.

Cena zájezdu zahrnuje: dopravu autobusem a trajekty, 8x ubytování ve 4-5 lůžkových chatičkách s možností vaření nebo v ubytovnách, služby průvodce,  pojištění CK.

Cena zájezdu nezahrnuje: cestovní pojištění, svoz z Č. Budějovic do Prahy a zpět + 500,- Kč (minimální počet 4 osoby)

Doporučená částka cca 15 EUR, 50 SEK, 900 NOK
ČASOVÁ SLEVA: při objednávce do 17.02.2017 – 400,- Kč

SKANDINÁVIE / NORSKO - ŠVÉDSKO - DÁNSKO - Atraktivní místa středního Norska se zastávkou v Dánsku

Termín: 07.07. - 16.07., 21.07. - 30.07.2017       Cena: 13.290,- Kč / osoba

             11.08. - 20.08., 18.08. - 27.08.2017       Cena: 12.990,- Kč / osoba

 

Program ve spolupráci s CK Mayer Crocus:

Program:

1. den - odjezd z Prahy (možný svoz z Č. Budějovic) v odpoledních hodinách.
2. den - prohlídka druhého největšího města Švédska Göteborgu.
3. den - zastávka u hraničního fjordu Iddefjord. Vyhlídková jízda podél nejdelšího norského jezera Mjøsa. Návštěva městečka Lillehammer – turistické a sportovní centrum, dějiště zimních olympijských her, věhlasný skanzen. Příjezd do „srdce“ Norska – údolí Gudbrandsdalen.
4. den - výlet k největšímu evropskému pevninskému ledovci Jostedalsbreen. Ledovcový splaz Nigardsbreen. Horská krajina Sognefjell – průjezd horskou silnicí s nádhernými scenériemi, kterou se dostaneme k bočnímu rameni nejdelšího norského fjordu Sognefjord.
5. den - průjezd divokým údolím Romsdalen, jejž lemují strmé a rozeklané vrcholy. Zastávka u pověstné převislé horolezecké stěny Trollů - Trolltindan. Výjezd věhlasnou cestou Trollů – Trollstigveien. Prohlídka města Ålesund, které je nazývané klenotnicí secesního umění a je překrásně položené na břehu a ostrůvcích Atlantského oceánu. Vyhlídková jízda podél Romsdalsfjordu a Storfjordu.
6. den - vyhlídková jízda malebným údolím Ottadalen. Výjezd na vyhlášenou vyhlídku Dalsnibba s úchvatnými pohledy na fjordy. Nejkrásnější fjord Geiranger (UNESCO), jehož strmé stěny jsou krášleny desítkami nádherných vodopádů. Lom – městečko s rázovitým dřevěným kostelíkem.
7. den - průjezd údolím říčky Sjøa mezi našimi sportovci známé raftovými sjezdy. Největší norské pohoří Jotunheimen (Domov obrů) – pěší túra na vyhlídku Besseggen nad jezerem Gjende (panoramatické rozhledy na rozeklané a zasněžené vrcholy). Pro slabší turisty možnost procházky kolem jezera. Městečko Vågåmo – krásná ukázka staré norské dřevěné architektury.
8. den – Oslo – vzdušná a zelená metropole Norska s množstvím kulturních památek i s věhlasnými muzei. Noční přejezd.
9. den – prohlídka Kodaně - královský palác Amalienborg, Christianborg, velkolepá radnice, možnost okružní plavby přístavem. Dánsko nemůžete opustit bez fotografie Malé mořské víly, symbolu Kodaně. Noční přejezd.
10. den – příjezd do Prahy v ranních hodinách.

Cena zájezdu zahrnuje: dopravu autobusem a trajekty, 6x ubytování (1x ubytování po trase, 5x ve 4lůžkových chatičkách v Norsku s možností vaření), 5x snídani, 4x večeři (česká kempingová kuchyně), služby průvodce, pojištění CK.
Příplatek: malá 2lůžková chatička v Norsku, skromnější než 4lůžková: 1.200,- Kč / osoba (5 nocí).
Cena zájezdu nezahrnuje: cestovní pojištění, svoz z Č. Budějovic do Prahy a zpět + 500,- Kč (minimální počet 4 osoby)
Doporučená částka cca 15 EUR + 650 NOK
ČASOVÁ SLEVA: při objednávce do 17.02.2017 – 400,- Kč

 

12.08. - 21.08., 19.08. - 28.08.